ul. Przyjaciół Żołnierza 128A 71-671 Szczecin Niebuszewo
Godziny otwarcia:
poniedziałek - sobota: 9:00-21:00
niedziela handlowa: 10:00-20:00
poniedziałek - sobota: 9:00-21:00
niedziela handlowa: 10:00-20:00

O CENTRUM

Centrum Handlowe Stara Cegielnia oferuje liczne sklepy i punkty usługowe oraz parking na ponad 100 miejsc.

Stara Cegielnia składa się dwóch kondygnacji, połączonych ze sobą schodami ruchomymi i klasycznymi, ułatwiającymi Klientom swobodne poruszanie się po obiekcie.

Centrum przystosowane jest do potrzeb osób niepełnosprawnych – z myślą o nich, jak również dla wygody matek z małymi dziećmi, zainstalowano w budynku windę oraz zbudowano podjazd. W odpowiedzi na potrzeby klientów w Centrum znajduje się specjalne pomieszczenie dla matek z małymi dziećmi. Dodatkowym atutem centrum jest wygodny parking.

Teren, na którym zlokalizowane jest Centrum Handlowe Stara Cegielnia od wielu lat współtworzy historię Niebuszewa – jednej z najbardziej znanych i najbardziej zaludnionych dzielnic Szczecina.

Pod koniec XIX wieku charakterystycznym elementem okolicznego krajobrazu stały się cegielnie, w których przez wiele lat produkowano doskonałej jakości cegły. Budynek Centrum Handlowego Stara Cegielnia jest wierną rekonstrukcją obiektu cegielni, który istniał w tym miejscu na przełomie lat 70. i 80. XIX wieku.

Podstawowym materiałem, z którego wykonany jest obiekt, jest charakterystyczna dla budynku cegielni cegła, układana w interesujący, wielowątkowy mur ozdobny.

Zachowanie charakteru miejsca nadało centrum niepowtarzalny wygląd i pozwoliło stworzyć w tym miejscu nową jakość, przy jednoczesnym poszanowaniu tradycji.

Nowy charakter budynku nawiązuje do trendu rewitalizacji budynków przemysłowych i nadawania im nowego życia w służbie społecznej.

Start typing and press Enter to search